Dimarts 24 de Maig de 2022
capcalera6.jpg
capcalera7.jpg
Esteu aquí: Inici / Notícies / El FC Barcelona d’handbol repeteix pretemporada a Encamp

El FC Barcelona d’handbol repeteix pretemporada a Encamp

La plantilla blaugrana va arribar divendres a Encamp i continuarà treballant-hi fins aquest dimarts

Encamp acull per vuitè any consecutiu l’estada esportiva de pretemporada del FC Barcelona en la secció d’hanbol. Una vegada més, l’entitat esportiva torna a confiar en la vila encampadana per les excel·lents instal·lacions, el bon tracte humà i el clima de muntanya per continuar realitzant els primers entrenaments de la temporada.

El cònsol major d’Encamp, Jordi Torres, ha presidit la roda de premsa acompanyat per l’entrenador, Xavi Pascual, i pel capità de l’equip, Víctor Tomàs. Torres ha donat  les gràcies a l’equip per la confiança que demostren cada any repetint estada a Encamp, remarcant ‘que és un privilegi tenir el Barça a les nostres instal·lacions, ja que per la nostra parròquia és un estendard que ens ofereix la possibilitat de situar Encamp com a destinació de turisme esportiu per a equips d’elit’. Torres també ha volgut desitjar a l’equip molts encerts en aquesta temporada que l’equip comença a la nostra vila.

Per la seva banda, el tècnic del FC Barcelona d’hanbol, Xavi Pascual, ha agraït al Comú d’Encamp el tracte rebut: “Encamp és la nostra segona casa, per no dir la primera de cada temporada, i només podem que destacar les meravelles que ens trobem any rere any, amb un molt bon tracte per part del personal de les instal·lacions, del personal de l’hotel, el clima és perfecte per poder intensificar els entrenaments”. Pascual ha destacat que per a l’equip, ‘Encamp és la nostra cosa i esperem poder seguir venint molts anys i que en doni la mateixa sort que fins ara’.

Pel que fa a la temporada, Pascual està rejovenint la plantilla amb els nous fitxatges, pensant en el futur. A més, l’equip es marca com a objectiu rendir al màxim per poder intentar estar a les finals de cada títol en joc.

En darrer lloc, el capità de l’equip, Víctor Tomàs, ha destacat que ‘per a nosaltres Encamp és un talismà, perquè sempre comencem aquí i acabem amb un bon nombre de títols al sarró’.  Pel que fa a la temporada, Tomàs ha destacat que el nivell a Europa està molt alt, que hi ha equips amb pressupostos molt elevats que estan fitxant molt bé, i que tot i ser un equip pensat per estar en totes les finals, l’objectiu d’enguany és arribar a la Final Four i fer un pas més al de l’any passat.

 

 

Comparteix

Conforme amb:
HTML 5 | CSS 3.0 | W3C WAI-AA

Projecte desenvolupat per SEMIC
Comú d'Encamp | Principat d'Andorra
Plaça dels Arinsols, 1
AD200 Encamp (Principat d'Andorra)
Tel. +376 873 200