Dimecres 7 de Juny de 2023
capcalera6.jpg
capcalera7.jpg
Esteu aquí: Inici / Notícies / Aquest dissabte no caldrà que et moguis de la parròquia d'Encamp!

Aquest dissabte no caldrà que et moguis de la parròquia d'Encamp!

Aquest dissabte no caldrà que et moguis de la parròquia d'Encamp!

Batalla de danses urbanes de 2012

I es que et portem un munt d'activitats diverses per a que gaudeixis d'elles i de la nostra parròquia.

A partir de les onze del matí, al Camí de les Pardines, celebrarem la tradicional Diada de la Mare de Déu de l'Ecologia, amb missa al bell mig de la natura, cantada de gojos i ofrena floral. Per finalitzar, a tots els assistents se'ls oferirà un aperitiu i un detall floral.  Per a tots aquells que vulguin pujar-hi, el Departament de Cultura els posa a disposició un autobús que sortirà a les deu del matí des de la plaça dels Arínsols.

Passem a les cinc de la tarda al Complex Esportiu i Sociocultural d'Encamp, on us proposem una activitat festiva i amb molt de ritme, i es que torna una nova edició de les batalles de danses urbanes, amb la participació de les diferents escoles de dansa del país. Voleu saber qui serà el guanyador d'aquesta particular guerra?. Us esperem a la sala de congressos del Complex!  En finalitzar, s'oferirà un berenar per a tots els assistents.

Ara ens desplacem al Pas de la Casa, on a les sis de la tarda, podem optar per fer dues activitats. La primera d'elles, aprendre a crear figures de fang a càrrec d'Arlette Silva. El taller és gratuït i està pensat per a persones a partir dels setze anys.

A les sis de la tarda, a la sala de conferències del Centre Esportiu del Pas de la Casa, tenim una altra activitat gratuïta, i en aquest cas pensada per a tots els públics; la projecció de la pel·lícula d'animació 'Gnomeo i Julieta'.

I això és tot!. Vine a gaudir de la diversitat cultural de la nostra parròquia, i opta també per gaudir de la nostra gastronomia.

Us esperem!

Comparteix
arxivat sota: ,

Conforme amb:
HTML 5 | CSS 3.0 | W3C WAI-AA

Projecte desenvolupat per SEMIC
Comú d'Encamp | Principat d'Andorra
Plaça dels Arinsols, 1
AD200 Encamp (Principat d'Andorra)
Tel. +376 873 200